Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Portal dla osób
z niepełnosprawnością
oraz pracodawców

Pochodzi z Jaworzna. Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego...
Magda jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach...
Krzysztof Wostal . Mieszkaniec Katowic, przedsiębiorca i społecznik, a prywatnie podróżnik...
Karolina Kozłowska jest absolwentką katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia...
Marcin pochodzi z Mizerowa- małej miejscowości pod Pszczyną. Z zawodu jest stolarzem...

Baza Ofert Pracy

  • Znajdź ofertę pracy dla siebie!
  • Zamieść ofertę pracy!

Baza CV

  • Zamieść swoje CV!
  • Znajdź pracownika!

» Aktualności

Światowy Dzień Serca w Katowicach 29 WRZEŚNIA 2019

Zdjęcie

W niedzielę, 29 września br. na Rynku w Katowicach odbędą się Centralne Obchody Światowego Dnia Serca. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, a współgospodarzem Miasto Katowice. Tego dnia w godz. 10.00-17.00 będzie możliwość skorzystania m.in. z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych.

Dzień Serca to przede wszystkim edukacja na temat profilaktyki chorób serca. W programie zaplanowano bezpłatne badania specjalistyczne, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, porady kardiologów, naukę zdrowego odżywiania i dużo aktywności fizycznej. Nie zabraknie występów artystycznych i dobrej muzyki.

Jak dbać o serce?

Polacy zapytani, co robią, aby utrzymać swoje serce w dobrej kondycji, twierdzą, że dbają o nie poprzez unikanie palenia oraz aktywność fizyczną. Około połowa respondentów unika tłustych potraw oraz nie spożywa w nadmiarze alkoholu.* Czy to wystarczy? Tak. Dla serca ważny jest systematyczny trening, ponieważ powiększa i podwaja on sieć naczyń krwionośnych w organizmie, dzięki czemu więcej bogatej w tlen krwi może dotrzeć do serca. Regularnymi ćwiczeniami można nie tylko wzmocnić serce, ale także obniżyć poziom złego cholesterolu i cukru we krwi, oraz zmniejszyć ciśnienie tętnicze.

Uroczystości Obchodów Światowego Dnia Serca obchodzone są co roku w wielu miastach na całym świecie. Organizatorzy maja nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie i licznym udziale mieszkańców Katowic, tegoroczna uroczystość będzie doskonałą promocją zdrowia. Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowane zostaną punkty medyczne, gdzie można będzie bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć m.in.:

· wysokość ciśnienia tętniczego

· wagę ciała oraz BMI

· poziom cukru we krwi

· poziom cholesterolu we krwi

Program na scenie i liczne atrakcje wokół sceny rozpoczną się od godz.12:00. Remigiusz Rączka zaprosi uczestników do swojego kulinarnego namiotu. W programie artystycznym wystąpi Grzegorz Halama. Dla młodszej publiczności zagra zespół 4Dreamers. Na zakończenie Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca o godz. 16:00 wystąpi SŁAWOMIR.

W gronie patronów honorowych wydarzenia znaleźli się: Prezydent Miasta Katowice, Marszałek Województwa Śląskiego i Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Bezpłatne badania oraz wsparcie wydarzenia zapewnią sponsorzy i partnerzy: firma Polpharma, firma Servier, Górnośląskie Centrum Medyczne im. Prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Grupa Adamed, Boehringer Ingelheim, Pfizer, KRKA, Stryker, SANOFI, BERLIN-CHEMIE MENARINI, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVS, Radio Silesia, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, Newsweek Zdrowie.

Światowy Dzień Serca obchodzony jest z inicjatywy Światowej Federacji Serca (WHF) z udziałem i przy współfinansowaniu, WHO, UNESCO i UNICEF-u. Pierwsze obchody odbyły się w 2000 roku.

 

Źródło: https://katowice.naszemiasto.pl

2019-09-25

O serwisie


Portal powstał dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
EFS śląskie Województwo Śląskie Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach EFS

Projekt graficzny i wykonanie serwisu: Art4net s.c.