Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Portal dla osób
z niepełnosprawnością
oraz pracodawców

Pochodzi z Jaworzna. Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego...
Magda jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach...
Krzysztof Wostal . Mieszkaniec Katowic, przedsiębiorca i społecznik, a prywatnie podróżnik...
Karolina Kozłowska jest absolwentką katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia...
Marcin pochodzi z Mizerowa- małej miejscowości pod Pszczyną. Z zawodu jest stolarzem...

Baza Ofert Pracy

  • Znajdź ofertę pracy dla siebie!
  • Zamieść ofertę pracy!

Baza CV

  • Zamieść swoje CV!
  • Znajdź pracownika!

» Aktualności

Zobacz w kinie nagrodzone filmy o pracujących osobach z niepełnosprawnością

Zakończył się konkurs na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność, który miał opowiadać historię osoby pracującej z niepełnosprawnością. Jesteś ciekawy rezultatu? Przyjdź na pokaz filmów oraz wręczenie nagród, które odbędzie się 7 czerwca o godz. 18 w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym na warszawskim Służewiu.

Celem konkursu było uwrażliwienie na obecność osób z niepełnosprawnościami w miejscach pracy oraz pokazanie jak praca wpływa na te osoby oraz na otaczające je środowisko.

Większość Polaków i Polek nie ma pojęcia o tym, jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnością i nie ma odwagi o to zapytać. Konkurs ma uświadomić uczestnikom i potencjalnym widzom, że osoby z niepełnosprawnościami nie mogą być sprowadzone jedynie do roli „pacjentów walczących z tragedią”. Brak kontaktów i brak wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z niepełnosprawnością prowadzi do stereotypizacji, strachu i trudności w nawiązywaniu relacji. Głównym zadaniem uczestników konkursu było te bariery przełamać.

Zwycięzcę wyłoniło niezależne 5-osobowe jury: w składzie jury znajdują się m.in. Agata Gawska, prezeska fundacji Fundacja Aktywizacja; Natalia Maliszewska, programerka Warszawskiego Festiwalu Filmowego czy Alma Mujanovič, aktywistka działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Wśród nagrodzonych filmów znalazły się:

  1. Człowiek bez barier (ang. A man without barriers) - Piotr Marcjasz, Mariusz Kędzierski, Adam Ślesiński, Przemysław Sitek, Szymon Maćkowski - opowieść o życiu pana Mariusza Kędzierskiego: artysty i mówcy motywacyjnego.
  2. Jestem Europejczykiem (ang. I am European) - Małgorzata Mikołajczyk - portret pana Artura, który krok po kroku opowiada nam o swojej drodze, o sile wsparcia i potrzebie pracy, zrealizowane przy okazji pracy w Ośrodku Wsparcia „Partnerzy."
  3. Ostatni Junak (ang. The last Junak) - Mikołaj Janik, Wiktor Owłasiuk - film dokumentalny o miłości z motocyklami w tle, nagradzany i publikowany już wcześniej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl

2018-06-06

O serwisie


Portal powstał dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
EFS śląskie Województwo Śląskie Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach EFS

Projekt graficzny i wykonanie serwisu: Art4net s.c.