Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Portal dla osób
z niepełnosprawnością
oraz pracodawców

Pochodzi z Jaworzna. Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego...
Magda jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach...
Krzysztof Wostal . Mieszkaniec Katowic, przedsiębiorca i społecznik, a prywatnie podróżnik...
Karolina Kozłowska jest absolwentką katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia...
Marcin pochodzi z Mizerowa- małej miejscowości pod Pszczyną. Z zawodu jest stolarzem...

Baza Ofert Pracy

  • Znajdź ofertę pracy dla siebie!
  • Zamieść ofertę pracy!

Baza CV

  • Zamieść swoje CV!
  • Znajdź pracownika!

» Aktualności

Olimpiady Specjalne Polska zapraszają na turniej siatkówki do Katowic!

Od 31 sierpnia do 4 września w Katowicach trwać będzie wyjątkowe siatkarskie wydarzenie – Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych. Turniej odbywa się podczas Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział 100 zawodników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością intelektualną, którzy tworzą zunifikowane reprezentacje Olimpiad Specjalnych z: Azerbejdżanu, Białorusi, Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Rosji, Serbii, Polski i ze Słowacji. Patronat honorowy nad turniejem objęła Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Sporty zunifikowane to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami w normie intelektualnej podczas treningów i zawodów.

- To wielki zaszczyt, że kolejny raz Olimpiady Specjalne Polska zostały organizatorem europejskiej imprezy sportowej – mówi Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska. – Chcemy pokazać, że sport łączy ludzi i pozwala być razem, wspólnie przeżywać radość zwycięstwa i satysfakcję z włożonego wysiłku. Sport sprawia, że różnice stają się zupełnie nieistotne wobec wygranego seta, czy zdobytego punktu.

„Pełna pasji rywalizacja”

W trakcie Ceremonii Otwarcia turnieju, 1 września, w katowickim Spodku rozegrany zostanie wyjątkowy Mecz Gwiazd z udziałem medalistów mistrzostw świata, Europy i mistrzów olimpijskich, a także gwiazd innych dyscyplin sportu, kina, radia i telewizji. W Meczu udział wezmą dwie drużyny prowadzone przez legendy świata piłki siatkowej: Waldemara Wspaniałego i Stanisława Gościniaka.

- To będzie wyjątkowy mecz dla wyjątkowych zawodników! – zapowiada Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska. – Zapewniamy sportowe emocje i niezapomniane przeżycia! Będą z nami między innymi Vladimir Grbić, jeden z najwybitniejszych siatkarzy przełomu XX i XXI wieku i globalny ambasador Olimpiad Specjalnych, czy Sebastian Świderski – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej siatkówki i ambasador Olimpiad Specjalnych Polska. Liczymy też na pokaz umiejętności Andrzeja Wrony i świetną zabawę z Jakubem Wesołowskim i Andrzejem Supronem, Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska.

- Wstęp na turniej jest bezpłatny, rejestracja obowiązuje jedynie na Ceremonię Otwarcia – podkreśla Sebastian Świderski, wybitny siatkarz. – Zapraszamy wszystkich kibiców do katowickiego Spodka - można zobaczyć, jak wyglądają zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych i przekonać się, że jest to pełnowartościowa, pełna pasji rywalizacja, która sprawia radość nie tylko zawodnikom, ale też kibicom – dodaje prezes Zaksy Kędzierzyn Koźle - Mistrza Polski ostatniego sezonu i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.

Turniej promuje kampania billboardowa – na 200 billboardach i citylightach od 16 sierpnia do połowy września, w Warszawie i aglomeracji śląskiej Anna Lewandowska – sportsmenka, trenerka personalna i prezes Olimpiad Specjalnych Polska oraz Ambasadorowie Olimpiad Specjalnych Polska: Andrzej Wrona, Kuba Wesołowski, Sebastian Świderski wraz z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Magdaleną Miklas i Jakubem Rucińskim zapraszają do kibicowania zawodnikom podczas turnieju w Katowicach.

Współorganizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej, instytucjami finansującymi są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, partnerem Turnieju jest Miasto Katowice.

Więcej informacji o turnieju znajduje się na stronie internetowej Olimpiad Specjalnych.

 

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl

2017-08-29

O serwisie


Portal powstał dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
EFS śląskie Województwo Śląskie Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach EFS

Projekt graficzny i wykonanie serwisu: Art4net s.c.