Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Portal dla osób
z niepełnosprawnością
oraz pracodawców

Pochodzi z Jaworzna. Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego...
Magda jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach...
Krzysztof Wostal . Mieszkaniec Katowic, przedsiębiorca i społecznik, a prywatnie podróżnik...
Karolina Kozłowska jest absolwentką katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia...
Marcin pochodzi z Mizerowa- małej miejscowości pod Pszczyną. Z zawodu jest stolarzem...

Baza Ofert Pracy

  • Znajdź ofertę pracy dla siebie!
  • Zamieść ofertę pracy!

Baza CV

  • Zamieść swoje CV!
  • Znajdź pracownika!

» Aktualności

XIII Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej już wkrótce!

Zdjęcie

• Data rozpoczęcia: 7 czerwca. od godz.10.00
• Miejsce: Łazy k. Zawiercia, plac przy fontannie

Prezentacje to impreza cykliczna o charakterze integracyjnym, której głównym celem jest aktywizacja artystyczna osób niepełnosprawnych oraz promocja ich twórczości poprzez występy sceniczne i wystawy wyrobów rękodzielniczych. Do udziału w występach artystycznych tegorocznych XII Prezentacji zakwalifikowały się warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej z Będzina, Częstochowy, Drzewicy, Gliwic, Kluczy, Lublińca, Łaz, Olkusza, Poraja i Zawiercia.
Na XII Prezentacje przyjadą również uczestnicy placówek z Dąbrowy Górniczej, Katowic i Wojsławic, by obejrzeć występy swoich kolegów i koleżanek. Przewidziany jest udział około 250 osób niepełnosprawnych i 50 opiekunów. Organizatorzy liczą również na przybycie przedstawicieli władz samorządowych, społeczności lokalnej i osób zainteresowanych działalnością warsztatów.
Organizatorzy, oprócz prezentacji twórczości artystów z niepełnosprawnością oferują wiele dodatkowych atrakcji: udział w warsztatach plastycznych z foamiranu, obejrzenie ekspozycji w Izbie tradycji w Łazach, zwiedzanie Parku Miniatur w Ogrodzieńcu, możliwość wstępu do Parku Wodnego „Jura", zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu oraz grodu na górze Birów, Na zakończenie wspólną zabawę zapewni koncert wokalisty z Poręby Karola Hadrycha z zespołem.
Tegoroczne Prezentacje dofinansowane są ze środków Starostwa Powiatowego w Zawierciu, patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Wsparciem medialnym objęli je: TVP Katowice, magazyn „Nasze „Sprawy", „Dziennik Zachodni", nasze miasto pl, „Echa Łaz" oraz Polskie Radio Katowice.
Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, ciepły posiłek zapewnia firma Virtu, bezpłatne korzystanie z obiektów zapewniają Park Ogrodzieniec, Zamek Ogrodzieniec, Park wodny Jura w Łazach, Biblioteka Publiczna w Łazach.
Wsparcia finansowego i rzeczowego udzielili: Fundacja Przyjaciółka, Urząd Miasta w Ogrodzieńcu, Studio kwiatowe „Akant" oraz uczestnicy, opiekunowie i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łazach.

 

Źródło: http://naszesprawy.eu

2017-06-02

O serwisie


Portal powstał dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
EFS śląskie Województwo Śląskie Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach EFS

Projekt graficzny i wykonanie serwisu: Art4net s.c.