Ta strona używa cookies. OK Szczegóły w polityce prywatności

Portal dla osób
z niepełnosprawnością
oraz pracodawców

Pochodzi z Jaworzna. Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego...
Magda jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach...
Krzysztof Wostal . Mieszkaniec Katowic, przedsiębiorca i społecznik, a prywatnie podróżnik...
Karolina Kozłowska jest absolwentką katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia...
Marcin pochodzi z Mizerowa- małej miejscowości pod Pszczyną. Z zawodu jest stolarzem...

Baza Ofert Pracy

  • Znajdź ofertę pracy dla siebie!
  • Zamieść ofertę pracy!

Baza CV

  • Zamieść swoje CV!
  • Znajdź pracownika!

» Aktualności

Rozpoczęliśmy konferencją Razem Sprawniej

Zdjęcie

panel dyskusyjny z udziałem bohaterek projektu oraz pracodawców

Jak zwiększyć szanse osób niepełnosprawnych na zatrudnienie, jak zachęcić pracodawców do zatrudniania osób z niepełną sprawnością - to główne tematy konferencji RAZEM SPRAWNIEJ, która była inauguracją projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach „W poszukiwaniu pracy – alternatywne formy zatrudnienia osób niepełnosprawnych”.

15 grudnia 2011 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach spotkali się z nami liczni pracodawcy, przedstawiciele instytucji rynku pracy, ośrodków pomocy społecznej oraz osoby niepełnosprawne.Spotkanie było okazją do zbliżenia środowiska pracodawców, zwłaszcza tych z otwartego rynku pracy oraz poszukujących zatrudnienia niepełnosprawnych. Uczestnicy zyskali wiedzę na temat zmian w polskim prawie, korzyści jakie można uzyskać za pośrednictwem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy wsparcia instytucji zajmujących na co dzień problematyką niepełnosprawności.

W części panelowej poznaliśmy historie osób spełnionych zawodowo oraz doświadczenia pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych w swoich przedsiębiorstwach. Były z nami osoby niepełnosprawne, które czują się spełnione zawodowo. Jedną z nich była Magda Kulus- doktorantka Uniwersytetu Śląskiego, autorka książki Blondyn i Blondyna, która na spotkanie przybyła ze swoim nieodłącznym asystentem - psem Igorem. Zaproszenie przyjęła również Karolina Kozłowska, która mimo choroby skazującej ją na wózek, jest świetną, pełną optymizmu rehabilitantką. Był również Piotr Czarnota – pracownik Centrum Integracja, zaangażowany m.in. w pomoc osobom po uszkodzeniu rdzenia kręgowego.

Prelegentami części prezentacyjnej byli: poseł Marek Plura, Beata Czop – kierownik działu pomocy publicznej śląskiego oddziału PFRON, Jan Zieliński – pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Karolina Stokłosa-Piętoń - dyrektor ds. pośrednictwa pracy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Łukasz Strączek - dyrektor Centrum Integracja w Katowicach. Założenia projektu „ W poszukiwaniu pracy- alternatywne formy zatrudnienia osób niepełnosprawnych” przedstawiła jego koordynatorka Aleksandra Skalec.

Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Śląskiego, medialny: Radio Katowice, Dziennik Zachodni oraz Telewizja Katowice.

2012-01-09

O serwisie


Portal powstał dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
EFS śląskie Województwo Śląskie Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach EFS

Projekt graficzny i wykonanie serwisu: Art4net s.c.